Llosa Mario Vargas - Pantaleón a jeho ženská rota

Mluvené Slovo.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
martinus78
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1261
Registrován: ned 05. říj 2008 13:16:09

Llosa Mario Vargas - Pantaleón a jeho ženská rota

Příspěvek od martinus78 »

Mario Vargas Llosa: Pantaleón a jeho ženská rota (3 díly)

Obrázek
Natáčení hry Mario Vargas Llosa: Pantaleón a jeho ženská rota, Petra Nesvačilová, Petr Vodička, Miroslav Táborský|foto: Tomáš Vodňanský.

Dramatizace Martin Velíšek. Hudba Jakub Rataj. Dramaturgie Marina Feltlová.
Režie Petr Vodička.
Osoby a obsazení: Pantaleón Pantoja (Matouš Ruml), Pochita, jeho žena (Klára Suchá), Leonor, jeho matka (Růžena Merunková), Sinchi, rozhlasový moderátor (David Novotný), Francisco, věrozvěst (Dalimil Klapka), Tygr Collazos, generál (Pavel Rímský), Victoria, generál (Martin Zahálka), Starosta Runhuí (Lubor Šplíchal), Scavino, generál (Zdeněk Hruška), Beltrán, kaplan a major (Hanuš Bor), Santana, praporčík (Zdeněk Velen), Milunka, prostitutka (Pavla Beretová), Švýcar (Petr Buchta), Hotelový sluha (Radovan Klučka), Žararaka (Zuzana Slavíková-Čisáriková), Porfirio (Vasil Fridrich), Cucík (Miroslav Táborský), Bacacorzo, poručík (Petr Lněnička), Caiguas, vojín (Gustav Hašek), Rioalto, vojín (Miloš Mazal), Stevardka (Claudia Eftimiadisová) a Číšník (Martin Dusbaba).
Natočeno v roce 2019 (53 min).
Celkem: 02:55:41.

Dramatizace slavného románu o důsledném, horlivém a velmi výkonném důstojníkovi peruánské armády, který byl pověřen založením pojízdného nevěstince pro vojáky sloužící v odlehlých posádkách v amazonském pralese. Dílo, které po více než čtyřiceti letech od svého vzniku neztratilo nic na své vtipnosti ani aktuálnosti.

„Jenže já nejsem jako všichni. Jako kluk jsem míval ještě menší chuť k jídlu než teď. Ale jakmile jsem dostal své první zařazení, plukovní kuchyni, začal jsem se na jídlo úplně třást. Četl jsem kuchařsky a naučil jsem se vařit. Potom mě přeřadili a šup, začal jsem se zajímat o šatstvo, o prádlo a o módu, velitel kasáren si myslel, že jsem homosexuál. Ale bylo to tím, že mi dali na starost výstroj posádky“, stěžuje si hlavní hrdina románu Maria Vargase Llosy, Pantaleón Pantoja, důstojník peruánské armády. Činí tak ve chvíli, kdy – měřeno pouze jeho výsledky – by mohl být naprosto spokojen. Před několika lety dostal prazvláštní, povýtce důvěrný úkol. Ten se mu podařilo nad očekávání splnit. Přesto se ocitá jak profesně, tak zejména v osobním životě v kritické situaci. Tím úkolem totiž bylo zřízení mobilního nevěstince pro vojáky v odlehlých končinách Amazonie. Díky Pantaleónově systematičnosti, invenci a hlavně obrovskému nasazení se mu podařilo vybudovat prosperující podnik, ale cena, kterou za to platí, je vysoká.

Info: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Audio - mp3: vbr, hq, 48 kHz. 257 MB.
Nebo cbr, 128 kbps, 48 kHz. 157 MB.

Obrázek
Přímé linky ke stahování najdete po otevření jednoho z následujících odkazů: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Nebo: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Seznam aktualizací - uploadů mluveného slova (pravidelné aktualizace, reupload): Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Návod, jak stahovat soubory a šetřit přitom svůj čas i peníze: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
Návod na opravu nefunkčních linků:
Odkazy obsahující řetěz znaků "antonius.webpark.cz" a "soubor.byl.cz" je nutno před rozkliknutím opravit ručně na "antonius.jarkad.cz" a "soubor.jarkad.cz".

Odpovědět

Zpět na „Mluvené Slovo“