Kundera Milan

Mluvené Slovo.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
martinus78
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1261
Registrován: ned 05. říj 2008 13:16:09

Kundera Milan

Příspěvek od martinus78 »

Milan Kundera: Směšné lásky

Obrázek Milan Kundera
  1. Zlaté jablko věčné touhy (2 části)
  2. Symposion (4 části)
  3. Nikdo se nebude smát (4 části)
  4. Já truchlivý Bůh (3 části)
  5. Ať ustoupí staří mrtví mladým mrtvým (2 části)
  6. Doktor Havel po dvaceti letech (3 části)
  7. Eduard a Bůh (4 části)
  8. Falešný autostop (2 části)
Jednotlivé povídky čtou:
Igor Bareš (Nikdo se nebude smát, Falešný autostop),
Ladislav Lakomý (Ať ustoupí staří mrtví mladým mrtvým),
František Derfler (Symposion, Doktor Havel po dvaceti letech),
Jan Kolařík (Já truchlivý Bůh, Zlaté jablko věčné touhy) a
Antonín Přidal (Eduard a Bůh).
Připravil: Tomáš Sedláček. Režie: Antonín Přidal.

„... bylo to v roce 1958, bylo mi devětadvacet let, dřel jsem se už druhý rok na hře Majitelé klíčů, a najednou, abych si oddechl, napsal jsem během jednoho či dvou dnů první povídku svého života, Já truchlivý Bůh. Nádherně jsem se u toho bavil a vůbec jsem neměl pocit dřiny“, řekl v telefonickém rozhovoru Milan Kundera, když v roce 2008 komentoval ještě teplé snímky rozhlasových Směšných lásek. Tak jednoduše se před 56 lety zrodil tehdy české, dnes světové literatuře prozaik a romanopisec Milan Kundera.

Směšné lásky Milan Kundera považuje dnes za počátek svého díla. Zrodilo se z poznání, že autorská i lidská dospělost znamená „umět poodstoupit od světa a uvidět ho v jeho nevyhnutelné směšnosti“. Později, ve francouzském exilu, nemilosrdně škrtne vše, co Láskám předcházelo: tři básnické sbírky, hru Majitelé klíčů i vančurovský esej Umění románu. Nepopírá své autorství, ale za součást svého díla je už nepovažuje.

Cesta k celku osmi rozhlasových Směšných lásek začala už v roce 1992 v autorově bytě na rue Littré v Paříži. Milan Kundera tenkrát přečetl posluchačům ukázky ze svého románu Nesmrtelnost a ze Směšných lásek Zlaté jablko věčné touhy. Uplynulo celých 16 let, než se konečně podařilo dotáhnout do konce převod celého souboru Směšných lásek do zvukové podoby.

Další info a přímý poslech povídek (pouze po omezenou dobu): Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Zdroj: stream ČRo: mp3 (160 Kbps, 44 kHz).

Obrázek
Stahování z běžných filehostingů: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Nebo: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Stahování přímo z webu ČRo: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Seznam všech mých uploadů mluveného slova (pravidelné aktualizace, reupload): Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Návod, jak stahovat soubory a šetřit přitom svůj čas i peníze: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
Návod na opravu nefunkčních linků:
Odkazy obsahující řetěz znaků "antonius.webpark.cz" a "soubor.byl.cz" je nutno před rozkliknutím opravit ručně na "antonius.jarkad.cz" a "soubor.jarkad.cz".

martinus78
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1261
Registrován: ned 05. říj 2008 13:16:09

Re: Kundera Milan

Příspěvek od martinus78 »

Milan Kundera: Nesmrtelnost (23 dílů)

Četbu na pokračování z románu světového autora pro rozhlas připravil Tomáš Sedláček.
Účinkuje Lukáš Hlavica.
Režie Aleš Vrzák. (2019)
Pouze četba celkem: 12:20:01.
Četba s bonusy ve kvalitě vbr, hq: 18:37:59.

Románové tázání po smyslu lidského bytí ve světě beze smyslu uvádíme ve třiadvaceti dílech přesně podle představ a požadavků autora. U příležitosti 90. narozenin Milany Kundery pro rozhlas připravil Tomáš Sedláček. V režii Aleše Vrzáka účinkuje Lukáš Hlavica.

Poslední česky psaný román Milana Kundery, podle mnohých jeho nejvýznamnější dílo, se už zároveň celý odehrává v evropském prostoru. Příběhy matematičky Agnes, jejího manžela, právníka Paula a dalších Pařížanů 80. let, v románu koexistují s řadou filozofických a literárních úvah a také s tragikomickým příběhem J. W. Goetha a Bettiny von Arnim.

Další info: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Audio - mp3: vbr, hq s bonusy, 48 kHz. 1,32 GB.
Nebo cbr, 128 kbps, 48 kHz. 686 MB.

Obrázek
Přímé linky ke stahování najdete po otevření jednoho z následujících odkazů: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Nebo: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Seznam aktualizací - uploadů mluveného slova (pravidelné aktualizace, reupload): Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Návod, jak stahovat soubory a šetřit přitom svůj čas i peníze: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
Návod na opravu nefunkčních linků:
Odkazy obsahující řetěz znaků "antonius.webpark.cz" a "soubor.byl.cz" je nutno před rozkliknutím opravit ručně na "antonius.jarkad.cz" a "soubor.jarkad.cz".

Odpovědět

Zpět na „Mluvené Slovo“